Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie

52 33 46 251

gostycyngbp@wp.pl

FB

ZNAJDŹ KSIĄŻKĘ

Klaudia Kwasigroch

16 maja 2023

Fantastyczne zwierzęta w szkole w Gostycynie

Klasy trzecie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gostycynie uczestniczyły 15 maja 2023 r. w spotkaniu autorskim z ilustratorką – Magdą Kozieł-Nowak. Pani Magda jest chodzącym przykładem na to, że marzenia się spełniają. Od zawsze bowiem marzyła, by wykonywać ilustracje do książek dla dzieci.

 

Spotkanie w Gostycynie oparte było na książce Hugh Loftinga „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, do której pani Magda również wykonała ilustracje. Na początku nasza gościni opowiedziała o budowie książki i roli ilustracji. Wytłumaczyła jak tworzyła szatę graficzną do wspomnianej publikacji. Uczestniczki i uczestnicy mogli zadawać pytania autorce. Interesowało ich m.in. od ilu lat już tworzy ilustracje, jaką książkę zilustrowała jako pierwszą oraz czy zawsze jej ilustracje się podobają i są zaakceptowane przez wydawnictwo.

 

Druga część spotkania miała charakter warsztatowy. W jednym z rozdziałów książki „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” małpy podarowały doktorowi wyjątkowy prezent – odnalazły magiczne stworzenie – dwugłowca. I to właśnie takie magiczne zwierzęta uczennice i uczniowie wykonali na zajęciach. Można było puścić wodze fantazji i zaszaleć. A efekty tego twórczego zamieszania będzie można oglądać na powarsztatowej wystawie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gostycynie.

 

Serdecznie zapraszamy.

 

 

Z bibliotekarskim pozdrowieniem,

Joanna Piesik

 

Spotkanie zorganizowała Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gostycynie we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Gostycynie