Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie

52 33 46 251

gostycyngbp@wp.pl

FB

ZNAJDŹ KSIĄŻKĘ

Klaudia Kwasigroch

1 marca 2023

Uroczyste pasowanie klas pierwszych na czytelniczkę i czytelnika biblioteki

Jest taki dzień w trakcie roku szkolnego, na który bibliotekarki czekają z ogromną niecierpliwością. Pasowanie klas pierwszych na czytelniczkę i czytelnika biblioteki jest wydarzeniem uroczystym i pełnym radości.

 

W lutym Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gostycynie, jak i Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie mogły przeżywać radość ze spotkania z klasami pierwszymi aż dwukrotnie. We wtorek, 21 lutego 2023 r., gościłyśmy klasę I b, natomiast w piątek, 24 lutego 2023 r., klasę I a.

 

Oba spotkania przebiegły w radosnej atmosferze. Bibliotekarki, Paulina Olejnik oraz Joanna Piesik przedstawiły zasady panujące w bibliotece, omówiły różnice między biblioteką szkolną, a publiczną, a także między biblioteką, a księgarnią. Dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, m.in. jak wyglądają ich własne, domowe biblioteczki, czy układają książki wg jakiegoś systemu, o czym najbardziej lubią czytać. Następnie przedstawiłyśmy zbiory obu bibliotek, dzieci mogły zobaczyć książki drukowane, picture booki, audiobooki, czasopisma, komiksy, a nawet tzw. białe kruki. Nie mogło zabraknąć również czytelniczych zagadek-zgadywanek i układania bajkowych puzzli.

 

Uroczyste odczytanie przysięgi, a następnie wręczenie dyplomów dla każdej czytelniczki i czytelnika nie było jedyną niespodzianką, jaka czekała na uczniów podczas pasowania. Na koniec Dzieci w ramach kampanii organizowanej przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek” otrzymały również „Wyprawkę Czytelniczą dla Pierwszoklasisty” W skład wyprawki wchodzą: książka „Pierwsze abecadło” oraz broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”.

 

Dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas. Z ogromną dumą witamy wszystkie pełnoprawne czytelniczki i czytelników i niezmiennie – czekamy na Was w bibliotece.

 

Z bibliotekarskim pozdrowieniem,

Joanna Piesik