Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie

52 33 46 251

gostycyngbp@wp.pl

FB

ZNAJDŹ KSIĄŻKĘ

Klaudia Kwasigroch

4 lipca 2022

Marek Sass na podium w Kościerzynie

Miło nam poinformować, że doktor Marek Sass otrzymał w sobotę (2 lipca) nagrodę w XXII Konkursie Literatury Kaszubskiej i Pomorskiej „Costerina 2022” w Kościerzynie.

 

Konkurs oraz targi książki zorganizowała Biblioteka Miejska im. ks. Konstantego Damrota w Kościerzynie. Na zaproszenie dyrektorki biblioteki – dr Justyny Kujach udaliśmy się do Kościerzyny, by wziąć udział w uroczystości wręczenia nagród. Jak wspomniała podczas przemówienia dyrektorka, na konkurs wpłynęło 85 książek, nagrodzono 18 z nich. Wszystkie prace zostały ocenione przez jury w składzie: przewodniczący – prof. Tadeusz Linkner, członkowie: prof. Kazimierz Nowosielski i dr Grzegorz Schramke oraz członkinie: Bogumiła Cirocka oraz Iwona Makurat. Książka Marka Sassa „Pruszcz. (Auto)portret pomorskiej wsi” uplasowała się na 2. miejscu w kategorii literatura pomorska – opracowania naukowe. Nagrodę – ręcznie wykonanego anioła z książką oraz dyplom wręczył autorowi burmistrz miasta Kościerzyna Michał Majewski oraz dyrektorka biblioteki.

 

Również Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie otrzymała z rąk wyżej wymienionych dyplom dla wydawnictwa nagrodzonej publikacji. Ogromnie cieszymy się z sukcesu autora, a nagroda w Kościerzynie potwierdza, że monografia o Pruszczu to rzetelnie i solidnie wykonana praca na rzecz zachowania lokalnego dziedzictwa.

 

Klaudia Kwasigroch-Hoppe

Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie