Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie

52 33 46 251

gostycyngbp@wp.pl

FB

ZNAJDŹ KSIĄŻKĘ

Klaudia Kwasigroch

9 czerwca 2022

Festyn Rodzinny – Dzień Dziecka

W sobotę, 4 czerwca 2022 r., na boisku przy Szkole Podstawowej w Gostycynie odbył się Festyn Rodzinny, połączony z Dniem Dziecka. W tym roku łączył on ze sobą społeczność polską i ukraińską.

 

Festyn rozpoczęli wspólnie Dyrektor Szkoły pan Marek Sass oraz Prezes „Arkadii” pan Konrad Müller. Odśpiewano hymny narodowe Polski i Ukrainy. Całość wydarzenia poprowadzili: pani Wioletta Górska oraz pan Ingwerin Ruban.

 

Organizatorzy zapewnili moc atrakcji dla małych i dużych. Występ ukraińskiego zespołu wokalno-muzycznego „Szmaragdy” otworzył część artystyczną. Następnie dziewczyny z zespołu tanecznego „Obsesja” działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury wykonały taniec z flagami.

 

Kolejnym punktem programu była ósma już edycja szkolnego programu „Mam talent”, nad którą czuwały panie: Henryka Markiewicz oraz Roma Żmudzka. W tej edycji wzięły udział następujące osoby: Marcelina Kluska z klasy I b z piosenką i recytacją, Wiktoria Bartlewska z klasy I a z wystawą prac plastycznych, Klaudia Behrendt i Wiktoria Kufel z klasy VII a z piosenką, Nikodem Huzar z klasy I a w pokazie z kurą, Julia Gac z klasy II a z piosenką, Vitali Khrystuk z klasy IV b z piosenką, Aleksander Behrendt z klasy II b z wystawą prac plastycznych, Dominika Naglewicz z klasy V a z piosenką, Liliana Szczepańska z klasy I a z piosenką, Maksym Polupan z klasy IV b z pokazem układania kostki Rubika, Agata Andrik z klasy VIII a oraz Nicola Nitka z klasy VIII c z piosenką, Grupa Taneczna „Obsesja” z GOK-u w składzie: Oliwia Szumielska, Oliwia Kwasigroch, Wiktoria Nowakowska, Zuzanna Cieślik, Milena Wojtas oraz Zuzanna Wojtas w pokazie tanecznym, Magdalena Suchomska z klasy V a z wystawą prac plastycznych oraz Emilia Januszewska z klasy VII c z piosenką. Uczestniczki i uczestnicy otrzymali statuetki za udział, a Nagrodę Publiczności, w wyniku głosowania, zdobył Nikodem Huzar za pokaz z kurą.

 

Występ scholi „Śpiewające Aniołki” z parafii Wielka Klonia był następnym punktem programu.

 

Podczas trwania całego Festynu odbywały się następujące wydarzenia towarzyszące: zjeżdżalnia na zamku dmuchanym, słodkie stoisko z „Arkadii” z czekoladową fontanną i konkursem na najpiękniej ozdobioną pralinkę, quiz wiedzowy prowadzony przez panie: Izabelę Glamę, Emilię Grzempę, Dagmarę Krajniewską, Małgorzatę Kuncę, Annę Okonek oraz Katarzynę Urbanek. Gminna Biblioteka Publiczna we współpracy z Biblioteką Szkolną przygotowały ekologiczne warsztaty z wykorzystaniem rolek papierowych, kręcenie balonów oraz quiz baśniowo-bajkowy. Gminny Ośrodek Kultury prowadził stoisko z malowaniem twarzy. Harcerze z 6WDH „Fenix” skonstruowali „papamobile”, w holu szkoły można było oglądać prace plastyczne o papieżu Janie Pawle II autorstwa uczennic i uczniów z klas 8. Natomiast w jednej z izb lekcyjnych uczennice Agata Andrik, Martyna Górniak oraz Amelia Kucharska zaprojektowały escape room związany z papieżem. Dodatkowo pod bacznym okiem pana Marka Świtały prowadzono obserwacje nieba na Astrobazie.

 

Z racji, że pogoda dopisała i słońce mocno przygrzewało, orzeźwiającą kurtynę wodną zapewnili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostycynie.

 

Festyn dostarczył również rozrywki dla podniebienia. Nie mogło zabraknąć słynnych już „klusek Danusi” przygotowanych przez panie ze stołówki szkolnej. Można było zakupić również ciasta i wesprzeć fundusze klasowe, a także watę cukrową, popcorn, kiełbaskę i karkówkę z grilla.

 

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej miała stoisko z możliwością zakupienia cegiełki – wsparcia dla uczennic i uczniów z Ukrainy. Każda cegiełka brała udział w losowaniu nagrody głównej – roweru. Posiadaczką szczęśliwego losu okazała się uczennica klasy VII a, Milena Wojtas.

 

Impreza w tym roku została zorganizowana we wsparciu Fabryki wyrobów czekoladowych „Arkadia”. Partnerami wydarzenia byli również: Urząd Gminy w Gostycynie, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Gostycynie, Gminna Biblioteka Publiczna
w Gostycynie, Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie, Ochotnicza Straż Pożarna w Gostycynie oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Burchat”.

 

Dziękujemy wszystkim za wsparcie, zaangażowanie i obecność.

 

Z bibliotekarskim pozdrowieniem,

Joanna Piesik