Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie

52 33 46 251

gostycyngbp@wp.pl

FB

ZNAJDŹ KSIĄŻKĘ

Klaudia Kwasigroch

19 maja 2022

Wiosenne czytanie

Zakończyliśmy grywalizację czytelniczą „Czytaj i wygrywaj”. Za nami pięć spotkań w klasach II-V. Czytaliśmy w październiku, listopadzie, lutym, marcu i maju. Każde spotkanie przyniosło ze sobą ciekawą dyskusję.

 

W maju klasy drugie zapoznały się z tekstem Thomasa Brunstrøma „Kiedy tata Oli był mały”. Myślicie, że dorośli zawsze muszą być poważni? A może mogą lekko podkoloryzować wspomnienia z własnego dzieciństwa?

 

Wyobraźcie sobie, że jedziecie na wakacje do obcego kraju. Czy warto poznać jego kulturę, a może nauczyć się kilku słów czy zwrotów w obcym języku? Fragment książki Elizy Piotrowskiej „Ciocia Jadzia w Rio” był doskonałą okazją do podjęcia rozmowy na ten temat w klasach trzecich.

 

Klasy czwarte zapoznały się z fragmentem książki Pameli Butchart „Szpieg, który lubił szkolne obiady”, w którym poruszono zagadnienie pojawienia się w klasie nowej uczennicy, obcokrajowczyni. Mathilde pochodzi z Francji, czy to musi oznaczać, że lubi jeść ślimaki?

 

Z nieco przewrotnym tekstem natomiast zmierzyły się klasy piąte. „Królewicz na ziarnku grochu” Karrie Fransman i Jonathana Plackett’a to bajka niby znana, a jednak pokazana z innej, odwróconej perspektywy. Dało nam to możliwość porozmawiania o roli kobiet w historii, równouprawnieniu.

 

Nadszedł czas podsumowań całego tegorocznego projektu. Zespół oceniający, w składzie: Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Gostycynie, bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Gostycynie oraz bibliotekarka szkolna spotkał się po raz ostatni, aby przyznać punkty. W klasach II-III najwięcej punktów zdobyła klasa III a, natomiast w kategorii klas IV-V, wygrała klasa V b. Nagrodą jest dofinansowanie przejazdu – wyjazdu w promieniu 50 km.

 

Gratulujemy wygranym, a wszystkim uczestniczkom, uczestnikom, wychowawczyniom i wychowawcom dziękujemy za udział, za rozmowy, wymianę opinii, ciekawe dyskusje. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.

 

Z bibliotekarskim pozdrowieniem,

Joanna Piesik

nauczycielka bibliotekarka