Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie

52 33 46 251

gostycyngbp@wp.pl

FB

ZNAJDŹ KSIĄŻKĘ

Klaudia Kwasigroch

11 maja 2022

Festiwal Młodych Talentów „Kolorowy świat” za nami

Piąta odsłona Festiwalu Młodych Talentów odbyła się we wtorek 10 maja br. Pierwsze takie spotkanie zorganizowaliśmy w listopadzie 2018 r., wówczas przyjęło się ono z dużym entuzjazmem. Okazało się, że po szkolnych korytarzach krążą niezliczone ilości talentów w postaci młodych, często nieśmiałych osób. W następnym roku zorganizowaliśmy aż trzy takie spotkania. Niestety nadeszła pandemia, która przeszkodziła mam w organizacji festiwalu przez  kolejne dwa lata. W tym roku mieliśmy już otwartą furtkę, by wychwytywać nowe talenty, aby inni również mogli cieszyć się twórczością naszych młodych artystów. Zachęcone występami kolegów z poprzednich edycji dzieci zgłaszały do biblioteki swoje uzdolnienia. Często są to prace plastyczne, układy taneczne, talenty wokalne. Reaktywacja imprezy artystycznej cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że wiemy, iż będzie ona cyklicznie pojawiała się w naszym kalendarzu imprez. Tym razem zaprezentowali się:

Liliana Szczepańska– 7-latka z klasy Ia, która śpiewa odkąd zaczęła dobrze mówić. W przyszłości chce zostać piosenkarką, a w rozwijaniu pasji wspiera ją mama. Zaśpiewała dwie wzruszające piosenki: „Laleczka z Saskiej porcelany” Majki Jeżowskiej oraz „Bóg się mamo nie pomylił” zespołu Jinks.

Magdalena Suchomska– 12-latka z klasy Va, która rysuje od 5. roku życia, a pasją do malarstwa zaraziła ją starsza siostra. Jest także uzdolniona sportowo. Swoje prace Magda wykonuje przede wszystkim akwarelami, na płótnie. Pomysły na  obrazy czerpie z głowy i komiksów. Są tak barwne i oryginalne, że musiały ujrzeć światło dzienne.

Dominika Naglewicz- 11-latka z klasy Va, która śpiewa stosunkowo niedługo, bo od 2 lat. Ma głowę pełną pomysłów, a w przyszłości chce zostać makijażystką. Wykonała dla nas utwór „Lovely” Billie Eilish.

Aleksander Behrendt – 9-latek z klasy IIb, który rysuje od  3 roku życia, a w rozwijaniu pasji wspierają go rodzice. Prace Olka to precyzyjne szkice maszyn rolniczych. Wystawa jest dostępna w bibliotece.

Emilia Januszewska– 13-latka z klasy VIIc , która może pochwalić się niezwykłym talentem muzyczno – wokalnym. Zagrała na ukulele i zaśpiewała nam dwa utwory: zespołu Ranko Ukulele „Motylkiem” i „Dzień dobry” Kwiatu Jabłoni. Należy dodać, że Emilka jest samoukiem gry na ukulele.

Gratulujemy wszystkich talentów i cieszymy się, że artyści dzielą się z nami swoimi pasjami. Mamy też prośbę, aby nie ukrywać swoich zdolności, bo talent to pewien rodzaj magii, jest jedyny i niepowtarzalny i to, że właśnie Ty masz takie a nie inne zdolności jest najpiękniejsze, dzięki temu stajemy się wyjątkowi. Upominki oraz najszczersze życzenia przekazali młodzieży: Dorota Gromowska – sekretarz Gminy Gostycyn, Marek Sass – dyrektor Szkoły Podstawowej w Gostycynie oraz ks. Piotr Stoltman – proboszcz z Wielkiej Kloni.

Kolejna odsłona Festiwalu Młodych Talentów już na jesień.

Paulina Olejnik