Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie

52 33 46 251

gostycyngbp@wp.pl

FB

ZNAJDŹ KSIĄŻKĘ

Klaudia Kwasigroch

19 listopada 2021

Pamiętnik pamięta, czyli relacja ze spotkania autorskiego z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gostycynie zaprosiła uczennice
i uczniów klas trzecich wraz z wychowawczyniami na spotkanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, popularną wśród najmłodszych bajkopisarką, twórczynią m.in. ryjówki Florki, bohaterki bestsellerowego cyklu książek i serialu animowanego.

Spotkanie pod hasłem „Jak zostać bohaterem własnego życia? Tajemnice pamiętnika” miało miejsce 18 listopada 2021 r. i przebiegło w sympatycznej atmosferze. Pani Roksana okazała się energiczną, radosną osobą, która szybko złapała dobry kontakt z dziećmi. Pisarce towarzyszyły maskotki: ryjówka Florka i myszka Józefina. Autorka, czytając fragmenty swojej książki, odkrywała przed dziećmi tajemnice pamiętnika. Podkreśliła, że codzienne wpisy, choćby po jednym zdaniu, twórczo pobudzają zmysły, pomagają okiełznać strachy, rozwijają wyobraźnię. Stało się to doskonałą okazją do rozpoczęcia dyskusji o emocjach, uczuciach, które towarzyszą nam każdego dnia.

Dzieci zadawały pytania pisarce, dotyczące jej zainteresowań i życia prywatnego. Pani Roksana chętnie odpowiadała na wszystkie pytania dzieci. Zaznaczyła, że bardzo ważne dla niej jest nadanie imienia bohaterce/bohaterowi jej książek. Pokazała również uczestniczkom
i uczestnikom prototyp ryjówki Florki. Okazała się nią szmaciana maskotka wyszperana w sklepie
z używaną odzieżą.

Na zakończenie spotkania dzieci miały możliwość zakupu  książek autorstwa pani Jędrzejewskiej-Wróbel i uzyskania  w nich osobistych, bardzo śmiesznych dedykacji. Była to również świetna okazja do wymienienia kilku zdań w cztery oczy z samą autorką.

Owocne spotkanie rozbudziło w uczennicach i uczniach ciekawość twórczością pani Roksany. Dzieci na przerwie odwiedziły chętnie bibliotekę i dopytywały się o książki autorstwa naszej gościni. Nie ma lepszej recenzji, że spotkanie było udane i inspirujące.

Joanna Piesik

nauczycielka bibliotekarka

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.