Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie

52 33 46 251

gostycyngbp@wp.pl

FB

ZNAJDŹ KSIĄŻKĘ

Klaudia Kwasigroch

3 listopada 2021

Słoń w bloku, czyli dlaczego niektórych zwierząt nie można trzymać w mieszkaniu

Konkurs czytelniczy dla uczniów Szkoły Podstawowej w Gostycynie

Konkurs czytelniczy dedykowany dla klas II-V pt. „Czytaj i wygrywaj” biblioteka publiczna, przy wsparciu biblioteki szkolnej, organizuje już szósty rok. Co miesiąc spotykamy się z uczniami i wychowawcami, aby każda klasa zaprezentowała przed 2-osobową komisją (dyrekcja szkoły oraz bibliotekarki) wybrany tekst literacki. Oceniamy: poprawność czytania, modulację i intonację głosu, kulturę osobistą oraz dodatkowo przygotowane rekwizyty (w młodszych klasach II-III). W tym roku szkolnym spotykamy się w październiku, listopadzie, styczniu, lutym i marcu.

Przed nami rok pełen inspirujących testów, skłaniających do refleksji i dyskusji. Po podsumowaniu punktów wytypujemy zwycięską klasę, dla której nagrodą jest dofinansowanie przejazdu na wycieczkę.

W październiku uczniowie klas II szukali razem z Jano i Wito grzybów w lesie, a trzecioklasiści gotowali najpyszniejszą zupę na świecie. Starsze klasy poznały Alberta Albertsona i Zwierzokrację, o ochronie praw zwierząt.

Czytajmy dzieciom i z dziećmi codziennie, bo „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” (Wisława Szymborska).

Klaudia Kwasigroch-Hoppe