Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie

52 33 46 251

gostycyngbp@wp.pl

FB

ZNAJDŹ KSIĄŻKĘ

Klaudia Kwasigroch

27 września 2021

Relacja ze spotkania z Iwoną Chmielewską

Są spotkania i wydarzenia, które dodają nam skrzydeł. Są osoby, które przywracają wiarę w drugiego człowieka. Taką osobą jest pani Iwona Chmielewska, ilustratorka i autorka takich książek jak: „Kłopot”, „Oczy”, „W kieszonce”, „O tych, którzy się rozwijali”, „Dwoje ludzi” i wielu, wielu innych. Autorka w swoich czytelnikach ceni mądrość i powtarza, że jej książki są dla dorosłych, młodzieży i również dla dzieci, nie tylko dla dzieci.

Panią Chmielewską gościliśmy w bibliotece w Gostycynie w ubiegły czwartek (23 września). Autorka ukończyła grafikę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Publikuje w Korei Południowej, Japonii, Hiszpanii, Francji i także w Polsce. Jest trzykrotną laureatką nagród na Międzynarodowych Targach Książki dla Dzieci w Bolonii. Jej prace były wystawiane na licznych wystawach w Polsce i za granicą, a dalej idzie przez życie jako osoba skromna i dobra.

Pani Iwona opowiedziała uczestnikom spotkania o książkach, które na chwilę obecną wydane są po koreańsku. Jest niebywałą mistrzynią nadawania wielu znaczeń jednemu prostemu przedmiotowi, jak odcisk po żelazku, kredka czy ślad po bucie. Zaskakiwała nas wyjątkową wyobraźnią i kreatywnością. Inspiracje i pomysły czerpie dosłownie z wszystkiego, z wyszlifowanego stołu, przelatującej biedronki i starych nici.

Uczestnicy spotkania otrzymali do swoich książek piękne wyrysowane dedykacje.

Dziękujemy, że byliście z nami!

 

Pozdrawiam,

Klaudia Kwasigroch-Hoppe

GBP Gostycyn

Fot. Joanna Piesik

Biblioteka szkolna SP w Gostycynie