Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie

52 33 46 251

gostycyngbp@wp.pl

FB

ZNAJDŹ KSIĄŻKĘ

Klaudia Kwasigroch

27 lipca 2021

Jak za dawnych lat…

W miniony piątek w Wielkiej Kloni, w pięknych okolicznościach przyrody, przed dworem z drugiej połowy XIX wieku odbyła się klimatyczna sesja zdjęciowa, będąca integralną częścią realizowanego przez filię biblioteczną projektu „Gra o Klonię”. Przepiękne zdjęcia wykonał Pan Tomasz Kwasigroch, natomiast Pan Ryszard Gąsiorowski, mieszkaniec Wielkiej Kloni, przyjechał specjalnie na tę okazję bryczką zaprzęgniętą w konia. Była to dla dzieci wspaniała atrakcja, natomiast cała sesja została przyjęta z dużym entuzjazmem wśród naszej społeczności. Zdjęcia z całego projektu będzie można zobaczyć na wystawie, która odbędzie się w Gostycynie i Wielkiej Kloni, zdjęcia z samej sesji zostaną na stałe zainstalowane w Parku w Wielkiej Kloni. Całe wydarzenie jest zapowiedzią gry terenowej pt. „Powrót Barona”, która swoją premierę będzie miała 30 lipca.
Ogromne podziękowania należą się wszystkim partnerom, którzy zaangażowali się w realizację tego przedsięwzięcia, przede wszystkim Pani Kasia Henszczyk, która jest sołtysem Wielkiej Kloni, Pani Andżelika Wilkos, instruktorce pracującej w Gminnym Ośrodku Kultury oraz Panu Markowi Sassowi, dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Gostycynie, który był pomysłodawcą zorganizowania sesji zdjęciowej.
Projekt jest realizowany w ramach zadania: „Terenowy Dom Kultury 2021 – kujawsko-pomorskie” przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, a dofinansowanego przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”.
pozdrawiam, Anna Majrowska 🙂
Filia biblioteczna w Wielkiej Kloni