Gmina Gostycyn

Relacja ze spotkania klubu książki w Gostycynie

DokÄ…d teraz?

Powieść "Dokąd teraz" Iwony Żytkowiak to wyjątkowa książka o nadziei, która nigdy nie gaśnie, o poszukiwaniu miłości i prawdy o samym sobie i o dawnych wydarzeniach, o których nie da się zapomnieć. Książka wciągająca w swoją trudną historię, mocno nieprzewidywalna, taka jak prawdziwe życie.

Lili, kobieta zawsze elegancka, zadbana i pewna siebie zostawia w gabinecie lekarskim telefon. Komórka trafia w ręce Ewy Niebieszczańskiej. Los połączył te dwie kobiety nie przez przypadek.

Pierwsze, w gostycyńskim klubie, spotkanie z Iwoną Żytkowiak się powiodło. Styl autorki bardzo nam odpowiada. Cała fabuła do ostatnich stron trzyma w napięciu.

Książka podejmuje bardzo trudne tematy. Obserwujemy więzi Lili z córką Sarą. Są one pogmatwane i skomplikowane. Również relacje Lili z mężczyznami nie są proste. Lili Czarnecka jest pewna swojej urody, seksapilu i kobiecości. Sprawnie korzysta ze swoich atutów, czym zapewnia sobie bezpieczeństwo materialne. I nic poza tym... Bohaterka, ze względu na trudne doświadczenia z dzieciństwa i młodości, ma kłopoty w nawiązywaniu przyjaźni. Pierwsze bariery udaje się przełamać wspomnianej Ewie, poznanej w gabinecie lekarskim. Jak zakończy się ta znajomość?

Pan Andrzej ma tylko do pani Żytkowiak jedno pytanie. Czy będzie kontynuacja powieści?

Życzymy udanej lektury!

Klaudia Kwasigroch

© Gminna Biblioteka Publiczna
ul. Sępoleńska 12a, 89-520 Gostycyn
tel. 052 334 62 51
e-mail: gostycyngbp@wp.pl
projekt: papio.pl