Gmina Gostycyn

Spotkanie klubu książki w Gostycynie - relacja

Kobiety są jak koronki

Kobiety są jak koronki - piękne i delikatne... a jednak znacznie mocniejsze, niż można sądzić. "Mimo wszystko Wiktoria" to powieść Renaty Kosin o kobietach poszukujących. Spokojnego domu, szczęśliwej rodziny, satysfakcjonującej pracy, możliwości rozwijania pasji... Kolejnych części układanki życia.

Z Renatą Kosin spotkaliśmy się na Dyskusyjnym Klubie Książki pierwszy raz. Lektura okazała się dla większości przyjemna. To opowieść o czterech przyjaciółkach, pisana na wesoło. W książce poznajemy Michalinę, żonę i matkę dwójki chłopców. Właśnie z nią związana jest tajemnica, nad którą główkowaliśmy do ostatnich stron. Jesteśmy ciekawi, która z bohaterek przypadnie innym czytelnikom do gustu? Może Zuzanna z duszą artysty? Lub twardo stąpająca po ziemi Gabriela, niezależna i pewna siebie.

Bardzo spodobał nam się pomysł Zuzanny na biznes - Otwarty Dom dla Pań. Postać Filipa "Orek" Oreckiego i mistrzowska postać młodzieżowa, córki Gabrieli.

Zachwyciła nas okładka. Sam tytuł również jest intrygujący, a jego wyjaśnienia spodziewajcie się Państwo na końcu powieści.

Projekt Dyskusyjne Kluby Książki realizowany jest ze środków finansowych Instytutu Książki.

Klaudia Kwasigroch

© Gminna Biblioteka Publiczna
ul. Sępoleńska 12a, 89-520 Gostycyn
tel. 052 334 62 51
e-mail: gostycyngbp@wp.pl
projekt: papio.pl