Gmina Gostycyn

W 80 baśni dookoła świata

Projekt realizowany od stycznia do czerwca 2013

Pod koniec roku 2012r. otrzymaliśmy miłą informację o przyznaniu 5 tys. zł dotacji na projekt "W 80 baśni dookoła świata". Dzięki temu w bibliotece w Gostycynie powstanie nowy, pięknie wymalowany i wyposażony Kącik Małego Czytelnika, skierowany przede wszystkim do najmłodszych dzieci i ich rodziców. Od lutego do maja organizować w nim będziemy zajęcia edukacyjno-zabawowe dla ok. 15-osobowej grupy. Będą zabawy integracyjno-ruchowe, plastyczne, teatralne oraz oczywiście głośne czytanie bajek z różnych stron świata.

Dzięki dotacji, biblioteki w Gostycynie, Pruszczu, Wielkiej Kloni i Wielkim Mędromierzu systematycznie odwiedzać będą dzieci z Przedszkola Publicznego w Gostycynie oraz oddziałów przedszkolnych. Zapoznawać się z pracą bibliotekarek, wypożyczać pierwsze książki, bawić się w Kąciku Małego Czytelnika. Dla najmłodszych dzieci do lat przeprowadzimy konkurs z nagrodami pt. "Moja ulubiona postać z bajki". Natomiast dla wszystkich czytelników konkurs lojalnościowy - "Czytaj książki - zbieraj punkty - wygrywaj nagrody".

W kwietniu bibliotekę odwiedzi autor dla dzieci. W maju zorganizujemy w bibliotece w Gostycynie kiermasz książek, będzie to doskonała okazja by zakupić książkę np. na I komunię świętą. Na stronie biblioteki www.gbpgostycyn.las.pl doradzamy rodzicom wartościową literaturę. A wszystkich mieszkańców zapraszamy do biblioteki, jest teraz łatwiej do nas trafić ponieważ przez biblioteką stanęły tablice i drogowskazy.

Zapraszamy!

Partnerzy zadania: Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Gostycynie, Przedszkole Publiczne w Gostycynie

Projekt "W 80 baśni dookoła świata" dofinansowany został w programie "Aktywna Biblioteka" Programu Rozwoju Bibliotek.

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności.

© Gminna Biblioteka Publiczna
ul. Sępoleńska 12a, 89-520 Gostycyn
tel. 052 334 62 51
e-mail: gostycyngbp@wp.pl
projekt: papio.pl