Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie

52 33 46 251

gostycyngbp@wp.pl

FB

ZNAJDŹ KSIĄŻKĘ

Klaudia Kwasigroch

30 listopada 2022

Spotkanie autorskie z Markiem Sassem i promocja książki „Gostycyn między wojnami (1920-1939). Miejsce, mieszkańcy i Leonard Ogrzewalski”

Z radością informujemy, że właśnie ukazała się na rynku wydawniczym nowa książka doktora Marka Sassa „Gostycyn między wojnami (1920-1939). Miejsce, mieszkańcy i Leonard Ogrzewalski”.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie i promocję książki, która odbędzie się 5 grudnia (poniedziałek), o godz. 18:00 w Spółdzielni Socjalnej „Borowiacki Wigor” w Gostycynie.

W publikacji wspomniane są sylwetki, m.in.: Leonarda Ogrzewalskiego, ówczesnego dyrektora szkoły podstawowej, proboszcza – księdza Pawła Wojciecha Nagórskiego, wójta – Stanisława Baumgarta, sołtysa – Piotra Mroza, Piotra Domerackiego, Aleksandra Komorowskiego, Franciszka Kowalewskiego, Jana Roszczynialskiego i wielu, wielu innych działaczy, gospodarzy, mieszkańców o czym może świadczyć indeks nazwisk, który zawiera ponad 600 pozycji.

W książce znajdują się dodatki: Gostyczyn w dawnej prasie i Gostycyn na dawnych pocztówkach.

Całość podzielona jest na rozdziały, m.in. o: szkole, parafii, samorządności i polityce, gospodarce, organizacjach o charakterze gospodarczym i organizacjach społecznych, gostycyńskiej codzienności.

Książkę będzie można zakupić po cenie 40,00 zł i oczywiście porozmawiać z Autorem, zadać pytania i otrzymać autograf. Oprawę muzyczną zapewnia Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie, a słodki poczęstunek „Borowiacki Wigor”.

Zapraszamy!