Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie

52 33 46 251

gostycyngbp@wp.pl

FB

ZNAJDŹ KSIĄŻKĘ

Klaudia Kwasigroch

1 października 2020

W odwiedziny do Seniorów

Spotkania z książką w Domu Senior+ w Gostycynie

Wraz z początkiem 2020 roku ruszyliśmy do naszych seniorów z Domu Dziennego Pobytu Borowiacki Wigor. Naszym celem jest propagowanie czytelnictwa w każdej grupie wiekowej. Seniorzy przyjmują nas zawsze ciepło i serdecznie. Czekają niecierpliwie na każdą naszą wizytę.

Odbywają się one raz w miesiącu, dlatego zawsze organizujemy przegląd świeżej, aktualnej prasy. Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom i zabieramy ze sobą te książki, o które uprzednio nas proszono. W sierpniu były to „Dziewczyny ocalałe” Anny Herbich. Fragmenty wspomnień wojennych czytaliśmy wspólnie. Spowodowały one dyskusję i wspomnienia dawnych lat. We wrześniu była mowa o pielęgnacji roślin. Szczególnie panie upodobały sobie roślinne leksykony i poradniki. Wymieniałyśmy się wiedzą na temat hodowli roślin doniczkowych.

Na kolejne spotkanie, które odbędzie się w październiku mamy zabrać następne części wspomnień i pamiętników z okresu II wojny światowej. Seniorzy często utożsamiają się z bohaterami tych historii i opowiadają swoje przeżycia, na podstawie których można by było napisać nie jedną książkę. Bardzo dziękujemy za tak ciepłą gościnę i sympatyczną atmosferę. Lubimy czytać i dzielić się swoją wiedzą, ale też z ogromną przyjemnością słuchamy tych wszystkich pięknych, czasami niesamowitych oraz wzruszających historii, które napisało samo życie.

Magdalena Jutrowska